Start arrow Cia這 (Pedagogiczne) arrow Scenariusze lekcji arrow 安iat przedstawiony czyli fikcja literacka
安iat przedstawiony czyli fikcja literacka Drukuj

KONSPEKT  OPRACOWAx ANNA WITCZAK-NOJ

 

KLASA: 4SP

 

TEMAT: 安iat przedstawiony, czyli fikcja literacka

 

CELE:

UCZE:

1.        Poznaje poj璚ie „fikcja literacka"

2.        Potrafi wyszuka odpowiednie fragmenty tekstu

3.        鑿iczy umiej皻no軼i rozpoznawania elementów realnych i fantastycznych

 

METODY :

Praca z tekstem

Heureza

 

POMOCE:

Ksi捫ki przyniesione przez dzieci - C. S. Lewis „Opowie軼i z Narnii  - Lew czarownica i stara szafa"

 

TOK LEKCJI:

 

1.      Przypomnienie elementów tworz帷ych 鈍iat przedstawiony.

2.      Odczytywanie przez uczniów zaznaczonych fragmentów.

3.      Zebranie wiadomo軼i - zapisywanie na tablicy i w zeszytach w postaci tabelki:

 

 

ELEMENTY 名IATA PRZEDSTAWIONEGO

PRAWDOPODOBNE

 FANTASTYCZNE

WYDARZENIA

 

 

POSTACI

 

 

MIEJSCA

 

 

CZAS

 

 

 

4.      Zapowied, 瞠 problem czasu w „Opowie軼iach..." omówimy dok豉dniej na nast瘼nej lekcji.

5.      Zapisanie wniosku:

 

Niektóre elementy tego 鈍iata mog造by istnie w rzeczywisto軼i (s prawdopodobne), niektóre nigdy nie zaistniej (s nierealne). Ca造 鈍iat przedstawiony w utworze „Lew, czarownica i stara szafa"  jest wymy郵ony, stanowi FIKCJ LITERACK.

6.      Zadanie domowe:

Narysuj posta prawdopodobn i fantastyczn z „Opowie軼i..."

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
« poprzedni artyku
© 2014 by Robert Noj
 
Professionelle Joomla Templates - kostenlos

Plik ll9432bcb06b07df1d9c313616caeb73b0.txt nie ma ustawionych praw do odczytu/zapisu